ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7107299
*
nr 710 7299
Spegel
Nyrokoko, 52x61
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2011
kl 17:47:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 19:32:00
1
250 kr
19/8 06:52:37
2
300 kr
20/8 23:21:55
3
400 kr
22/8 07:11:58
2
500 kr
22/8 13:17:25
4
600 kr
22/8 14:33:24
5
800 kr
22/8 16:41:24
6
700 kr
22/8 16:41:49
6
800 kr
22/8 17:42:30
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 710 7299
Spegel
Nyrokoko, 52x61
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 19:32:00 | 1 | 250 kr |
19/8 06:52:37 | 2 | 300 kr |
20/8 23:21:55 | 3 | 400 kr |
22/8 07:11:58 | 2 | 500 kr |
22/8 13:17:25 | 4 | 600 kr |
22/8 14:33:24 | 5 | 800 kr |
22/8 16:41:24 | 6 | 700 kr |
22/8 16:41:49 | 6 | 800 kr |
22/8 17:42:30 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45